Unisex-huvtröjan Jasper av ekologiskt OCS-material har en mjuk borstad insida som ger en ombonad känsla och är tillverkad i en 280 g/m² blandning av OCS-certifierad ekologisk bomull och återvunnen polyester. Varje bit har en spårare från Aware, vilket säkerställer full transparens i dess ansvarsfulla produktionsresa.
0,89 kg
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 440,00 | 420,00 | 410,00 | 400,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XXS | |
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL | |
| 4XS | |
| 3XS |
Vit
| Artikelnummer | 3966601 |
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 49 |
| CO2-avtryck | 0,89 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Stickad av Ekologisk bomull Återvunnen polyester, 280 g/m2 |
| Förpackning | 20st |
| Bruttovikt | 11kg |
| Vikt | 10,45kg |
| Förpackning | 64x40x30cm |
| GTIN / EAN | 8713159747802 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | OEKO-TEX®BSCI,Wrap Gold |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| S | 276 |
| M | 415 |
| L | 303 |
| XL | 176 |
| 3XL | 40 |
| 3XS | 25 |
| 4XS | 26 |
| XXS | 45 |
| XS | 70 |
| XXL | 97 |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |