Kulspetspenna med blått bläck med märket Senator®. Det matta skaftet är tillverkat av PLA-granulat på en grund av sockerrör, vilket gör det biologiskt nedbrytbart. Pennan är tillverkad med grön el och certifierade processer enligt miljöstandarden ISO 14001. Pennan har en stor klämma/knapp. Made in Germany.
| Antal | 1 | 250 | 500 | 1000 | 2500 | 5000 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 10,70 | 9,60 | 8,33 | 7,78 | 7,07 | 6,88 |
| Artikelnummer | 260568-029 |
| Material | PLA |
| Längd | 14.4 cm |
| Diameter | 1 cm |
| Vikt | 10 g |
| Volym | 0.5236 m3 |
| Diskmaskinssäker | Tål inte diskmaskin |
| Batterier | Inkluderar inte batterier |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |